general_help_center_title

general_help_center_description

Hotel Alcyone

San Marco - Calle Dei Fabbri 4712, Venetsia
Asiakasarviot
tyydyttävä
Asiakasarviot
  • Tarkista saatavuus & hinnat

Kartta

Hotel Alcyone sijaitsee keskustassa, ja Pyhän Markuksen tori ja Rialton silta 5 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,3 km:n päässä kohteesta Pyhän Markuksen kellotorni ja 0,4 km:n päässä kohteesta Pyhän Markuksen basilika.

Hotellivarustus

Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja kiertoajelu-/lippupalvelu.

Hotellivarustus

  • Huoneita: 21
  • Kerroksia: 3
  • Lentokenttäkuljetukset lisämaksusta
  • Tallelokero vastaanotossa
  • Monikielinen henkilöstö
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Savuton majoitusliike
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Ilmainen langaton internetyhteys
  • Baareja/loungeja: 1
  • Matkatavarasäilytys
  • Vesiannostelija

Huonevarustus

  • Päivittäinen siivous
  • Oma kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Tallelokero huoneessa
  • Työpöytä
  • Huoneessa ilmanvaihtojärjestelmä (ilmastointi)
  • Äänieristetyt huoneet
  • Bidee
  • Vain suihku
  • Taulutelevisio
  • Osittain avoin kylpyhuone
  • Maksulliset varavuoteet
  • Pyyhkeet tarjotaan käyttöön
  • Lakanat tarjotaan käyttöön
  • Siivouspalvelu tilauksesta

Hotellin varausehdot & Hotellin ohje

Hotel Alcyone

San Marco - Calle Dei Fabbri 4712, Venetsia, Veneto, Italia
  • Hotellin varausehdot
  • Check-In: 14.30 - milloin tahansa
  • Check-Out: 11.00
  • Sisäänkirjautumisen vähimmäisikä on 18
  • Lemmikit
  • Lemmikkieläimet sallittu
  • Vain koirat sallittuja
  • Vain palveluseläimet ovat sallittuja
  • Palveluseläimiin ei sovelleta maksuja/rajoituksia
  • Lemmikkieläimet sallittuja ilmaiseksi
  • Maksutavat
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • Mastercard
  • Visa
  • Käteinen
  • Pankkikortit
  • Sekalainen
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla
  • Ei hissejä
  • Majoitusliikkeen rekisteröintinumero –: 027042-ALB-00139 02704200496, IT027042A1NEUHU799
  • Kuvaus
  • Hotel Alcyone sijaitsee keskustassa, ja Pyhän Markuksen tori ja Rialton silta 5 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,3 km:n päässä kohteesta Pyhän Markuksen kellotorni ja 0,4 km:n päässä kohteesta Pyhän Markuksen basilika.

    Kaikkien 21 huoneen varusteluun kuuluu taulutelevisio. Huoneissa on oma kylpyhuone, ja sen varusteluun kuuluu bidee ja hiustenkuivaaja. Huone siivotaan päivittäin. Huoneissa on tallelokero ja työpöytä.

    Seuraavat palvelut ovat saatavilla: ilmainen langaton internetyhteys ja kiertoajelu-/lippupalvelu.

    Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa.

    Käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kielitaitoinen henkilökunta ja matkatavarasäilytys. Hyödynnä lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden).

    • Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
    • Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
    • Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
    • Tämä majoituspaikka hyväksyy yleisimmät luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
    • Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
    • Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
    • Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
    • Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.

    Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä. Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

    • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
    • Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa tässä majoituspaikassa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
    • Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
    • Kaikki maksut voidaan maksaa käteisettömillä maksutavoilla.

    Majoituspaikka veloittaa seuraavat paikan päällä suoritettavat maksut. Maksuihin saattaa sisältyä sovellettavat verot:

    • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
    • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 2.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.20 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
    • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 3.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

    Tässä on mainittu kaikki majoituspaikan meille ilmoittamat maksut.

    • Lentokenttäkuljetusmaksu: 140 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 4 henkilöä)
    • Lisävuode: 10.00 EUR per päivä

    Yllä oleva luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja takuumaksut eivät välttämättä sisällä veroja, ja ne saattavat muuttua.

3 muuta henkilöä katselevat juuri nyt tätä hotellia.
Tähän hotelliin on tehty viimeisten kolmen päivän aikana 12 varausta.
{info}
Toimintoja ei ole tehty liian pitkään aikaan. Tarjoukset voivat olla nyt vanhentuneita. Lataa tarjoukset uudelleen napsauttamalla tästä

Luo tili ja hyödynnä ainutlaatuisia tarjouksia ja välittömiä alennuksia.

Rekisteröi
Luo tili ja hyödynnä ainutlaatuisia tarjouksia ja välittömiä alennuksia.
Rekisteröi

Sertifioitu maksujenkäsittely

Maksujenkäsittelymme turvallisuusstandardit täyttävät korkeimmat vaatimukset. Tämä laatumerkki todistaa, että luottokortilla maksaminen on täällä turvallista.

Monikielinen asiakaspalvelu

Monikieliset matka -asiantuntijamme huolehtivat varauksistasi. Olemme asiakkaidemme käytettävissä ympäri vuorokauden.

Välitön varausvahvistus

Varauksesi vahvistetaan heti. Voit tulostaa matka-asiakirjat vaivattomasti varauksen yhteydessä.